Časté otázky

Jaké akce se konají?

V průměru se koná přibližně jedna událost týdně. Bývají akce ve vegan či vegan-friendly restauracích (např. Belzepub, Waipawa, Mlsná Kavka, Loving Hut). Bývají výlety poblíž Prahy. Přes léto bývají pikniky a v zimě čajovny. Občas je něco sportovního jako beach volejbal. Už jsme organizovali i jógu na Pankráci. Akce jsou opravdu různorodé, takže si skoro každý přijde na své.

Nestačilo by organizovat akce jen přes FB?

To jsme dělali poslední tři roky. K založení webu jsem se rozhodl na základě stále nižšího dosahu příspěvků ve skupinách na FB. Baví mě organizovat akce, ale nebaví mě, že se o nich už moc lidí nedozví jen proto, že Facebooku neplatím za propagaci. Chci mít místo, které je nezávislé na sociálních sítích.

Musím být vegan?

Akce jsou určeny všem lidem, kterým je blízká myšlenka veganství. Nemusíte být tedy vegani, abyste mohli přijít. Žádné veganské průkazy se nikde nekontrolují :D.

Zavazuje mě registrace k něčemu?

Registrace k odběru nikoho k ničemu nezavazuje. Nemusíte nikam povinně jít :).

Pořádáš akce jen ty?

Určitě ne. Některé akce pořádám já, některé kamarádi. V poslední době pořádá i několik dalších lidí výlety nebo setkání v restauracích či čajovnách. Tahle platforma má za úkol informovat o všech setkávacích akcích na jednom místě. Na FB najdete více vegan stránek - s pikniky, s výlety, veganskou skupinu.

Co když jsem nováček a bojím se někam přijít?

To naprosto chápu. Když jsem šel na první akci, tak jsem si taky připadal dost divně. Můžeš si dát na čas a přijít někam až to budeš cítit nebo mi napiš na petr@veganskasetkavanivpraze.cz. Občas se konají akce určené pro lidi, kteří ještě nikoho neznají, a na ty je jednodušší přijít :). Také v případě zájmu mohu udělat malý předsraz před akcí. Vše záleží na individuální domluvě.

Jak často emaily chodí?

Info o akcích posílám v průměru jednou týdně, záleží na tom, zda se zrovna něco koná. V emailech není žádná reklama ani SPAM, slouží opravdu pouze k informování o akcích.

Můžu taky uspořádat nějakou setkávací vegan akci?

Pokud něco chceš uspořádat, určitě mi napiš email. Poradím, jak na to a budu o akci skrze platformu informovat.